Chcesz kupić wąż do wody? Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę!

Przemysłowe węże posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością, wykorzystywane są głównie w przemyśle i rolnictwie. Jeśli chcemy, aby sprzęt służył nam przez długi okres, to warto zaopatrywać się w niego u sprawdzonych dostawców, którzy zapewniają produkty wykonane z wysokiego gatunku tworzyw. Dodatkowo, węże do wody powinny spełniać międzynarodowe normy. Zobacz, co jeszcze musisz wiedzieć kupując tego typu sprzęt.

Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tych produktach

Wąż do wody przeznaczony jest do wody zwykłej i chłodzącej oraz przemysłowej, a także ścieków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu produktów, które wykorzystywane są do odpowiednich zadań. Możesz kupić sprzęt, który charakteryzuje się lekką konstrukcją oraz wzmocnionym kordem syntetycznym, dzięki temu jest odporny na ścieranie, starzenie się i warunki atmosferyczne. Masz możliwość postawienia na produkt wyróżniający się oplotem z włókien tekstylnych, natomiast warstwa zewnętrzna wytworzona została z gumy EPDM. Do wyboru jest również wąż przeźroczysty, który umożliwia kontrolę optyczną materiału przepływającego. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ mamy możliwość zauważenia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Produkt nie zawiera kadmu, dzięki temu jest przyjazny dla środowiska. Ponadto, odporny jest na działanie oleju czy benzyny.

Węże do wody – wybierz idealny sprzęt do Twoich potrzeb

Jest bardzo duży wybór w doborze odpowiedniego produktu. Możesz postawić na wielofunkcyjny ssawno-tłoczony wąż Multirex, który doskonały jest do wody, nawadniania czy nawozów płynnych. Niezawodny będzie również wąż Techniczny PVC zbrojony, który posiada wzmocnienie do przepływu powietrza, substancji spożywczych, środków ochrony roślin i lekkich chemikaliów pod ciśnieniem. Charakteryzuje się trwałością i odpornością na działanie światła czy tlenu. Może pracować w temperaturze od -20°C do +60°C. Z przesyłaniem gorącej i zimnej wody, powietrza oraz lekkiej chemii, bez żadnych problemów poradzi sobie wąż Jumbo N/L. Może pracować w temperaturze od -40°C do +120°C. Jeśli szukamy węża tłoczonego, który nadaje się do chłodzenia i dostawy wody w odlewniach stali i hutach szkła, to warto postawić na produkt Calorglas 10/500 FV. Warto zaznaczyć, że wąż posiada warstwę zewnętrzną (pracuje w temp. do +530°C), która pokryta jest białym włóknem szklanym, dzięki temu produkt jest w stanie wytrzymać krótkie kontakty z roztopionym metalem i szkłem. Wybierając dany wąż, musisz określić przede wszystkim do jakich zadań będzie on przeznaczony. Kluczowe jest, aby dobrać odpowiednie jego parametry. Jeśli nie wiesz, jaki produkt będzie odpowiedni, to zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Firmy Tobi. Służymy fachowym doradztwem z zakresu armatury przemysłowej.